ROZGRZEWKA: Zwierzę, przedmiot, roślina, człowiek. Stempelki w wersji na szybko.

 

Zdarza mi się kupować rzeczy, które innym wydają się od czapy. Czy zraża mnie to do dalszego gromadzenia durnotek? Bynajmniej. Nie lubię jednak gadżetów, które posłużą mi raz, a potem będą kurzyć się w kącie. Co jakiś czas przeglądam szpargały i staram się wymyśleć nowy sposób na zastosowanie mych drogocennych śmieciuszków. 

O stemplach z OLX i zabawie nimi pisałam już w poście DO DZIEŁA: Stempelki tańczą po kartce . Dziś pokażę Ci prostsze działanie wykorzystujące stemple, a na koniec zaproponuję Ci wyjście z sytuacji bezstempelkowej. 

Przygotuj: 
- kartki formatu A6 lub A5 z jednym odbitym stemplem na środku
- ołówki 

Ołówków musi być tyle, ile osób biorących udział w zabawie. Kartek ze stempelkami minimum po 6 na głowę.

Podczas wyzwania operuję czterema kategoriami:

1. zwierzę

2. przedmiot

3. roślina 

4. człowiek


Rozłóż kartki na stołach w kilku stosach, stemplami do dołu. Chodzi o to, aby to, co się na nich znajduje było niewidoczne. Niech kartki będą w zasięgu ręki. Opowiedz ekipie o wyzwaniu. Ty wypowiadasz kategorię, np. mówiąc: "1, 2, 3 uwaga zwierzę", uczestnicy i uczestniczki łapią za kartki i jak najszybciej dorysowują to, co uznają za słuszne, aby przerobić literę lub cyfrę w dowolne zwierzę, jakie przyjdzie im do głowy. Kto dokona dzieła- podnosi kartkę do góry. 

Jeśli chcecie (tzn. jeśli taka jest wyraźna potrzeba ekipy)- możecie dawać punkty tym najszybszym osobom, ale to wcale nie jest konieczne. Fajnie, jeśli przy okazji wzmocnisz osoby, które z jakiegoś powodu uważają siebie za te "słabsze" z plastyki, za to mają refleks niczym błyskawica. Nie musisz jednak wdawać się w takie rozkminy, możesz po prostu pozwolić sobie i innym na figle i śmiech. Najważniejsze w tej rozgrzewce jest po prostu rozbujanie wyobraźni i równoczesne olanie perfekcjonizmu. Błagam więc, zaklinam na wszystkie moje kredki i mazaki: nie wyciągaj do tego zadania gumek do ścierania!!! Prędzej przyda się zmontowanie tablicy chwały dokumentującej Waszą kreatywność. Bo uwierz: będziecie sobą zachwyceni. 


Wszystko spoko, ale nie masz stempli i co teraz??? Możesz wydrukować kartkę z powiększonymi literami i cyframi. Możesz też skorzystać z karty przygotowanej przeze mnie. Wystarczy, że przetniesz ją wzdłuż szarych linii. 

Śmiechowej rozgrzewki! 
Twoja Helen

#rozgrzewka #plastyka #warsztatyplastyczne #treningkreatywnosci #pomyslowaglowa #szybkazabawa #prostezabawy #lekcjaplastyki #kulturalnaagentka

Komentarze

Liliana Chwistek pisze…
Fajny pomysł, dziękuję!
A czemu po 6 na głowę minimum?
Helen Wu pisze…
Dzięki, korzystaj śmiało.
Sześć to oczywiście tylko propozycja, ale i w sam raz, żeby rozbujać wyobraźnię i zostawić apetyt na coś jeszcze ;)