FAJNE RZECZY: Bywa, że się nie chce!!! I wtedy wjeżdżają gotowce. CZĘŚĆ 1

 

No i co? Gdzie ta super-turbo noworoczna energia? Gdzie tysiące pomysłów na działania? Yyy, jakby co- sporo dobra możesz znaleźć w Internetach. Nie- nie zawsze musisz mieć swoje pomysły. Tak- masz prawo skorzystać z gotowca lub się nim zainspirować. Dziś dwie propozycje na okoliczność kryzysu "Nie mam o czym poprowadzić warsztatów"

1# ARCHI-PRZYGODY Narodowego Centrum Kultury / dobro bezpłatne :)

Narodowe Centrum Kultury zrobiło kiedyś wyborną robotę: pakiet edukacji o architekturze, dla każdej grupy wiekowej- od przedszkola po ostatnie klasy szkoły podstawowej. Podczas dziesięciu spotkań ekipa warsztatowa słucha i doświadcza na sobie samych czym jest skala, proporcja, detal, perspektywa, czy przestrzeń publiczna. 


Tak więc, jeśli- tak jak kiedyś  ja- lękasz się ruszać tematu architektury, gdzieś Ci z nią nie jest po drodze, to bardzo, ale to bardzo polecam Ci zapoznać się z archi-przygodowymi scenariuszami zajęć. Zachęcam Cię też do wzięcia udziału w samym projekcie. Miałam przyjemność dwukrotnie koordynować projekt "Archi-przygody" w Galerii EL w Elblągu i współpracować z tej okazji z Dorotą Sikorską- architektką i wspaniałą edukatorką, która nie tylko grupie uczniów, ale i mnie samej rozjaśniła wiele archi-tematów, które wcześniej wydawały się być nie do ogarnięcia umysłem. 
Udział w projekcie "Archi-przygody" jest nieodpłatny. Szkoły lub instytucje kultury goszczące osoby uczniowskie oraz edukatorów i edukatorki z NCK-u otrzymują dodatkowo pakiet materiałów do przeprowadzenia całej akcji. 
Tegoroczna edycja 2024 nie została jeszcze ogłoszona, polecam śledzenie informacji na stronie: 
https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/archi-przygody lub zapisanie się na NCK-owskiego newslettera. Będziesz mieć pewność, że nic Ci nie umknie. 


2# WARSZTATY NA WYNOS Cricoteki / dobro płatne, ale bardzo tanie :) 

Każdy warsztat z Cricoteki to jak świąteczny prezent-niespodzianka. W kopercie znajdziesz instrukcję, jak krok po kroku przeprowadzić warsztaty, a także rozmaite przedmioty. Raz będzie to czarna rękawiczka, innym razem mini krzesło lub zestaw przeźroczy. Cricotekowe warsztaty utrzymane są w świetnej równowadze: jest kreatywnie, ale przy tym prosto. Nie ma wydumanych zadań, które spowodują u Twojej ekipy blokadę. Jest spora dawka okazji do niesztampowego doświadczania. 


Polecam Ci zaglądać na tę stronę- co jakiś czas pojawiają się na niej nowe warsztaty na wynos. 


Twoja Helen

#warsztaty #scenariuszezajec #warsztatyoarchitekturze #warsztatyosztuce #warsztatydladzieci #warsztatydlamlodziezy #kulturalnaagentka

Komentarze