DO DZIEŁA: Jesieniarskie printy i patterny

Szybko, chodź do okna i zobacz! Widzisz? Jesień już tu jest i zmienia dekoracje. Zieleń przerabia w czerwień i pomarańcz, a jak jej się nudzi- wszystko zrzuca na ulice. Co by tu zrobić z tak pięknymi liśćmi?

To może by tak proste ćwiczenie-zabawę, która przyda się na potem, kiedy to przyjdzie czas na stworzenie pracy o ciekawym tle, albo trzeba będzie zaprojektować zimowy sweter? Zabawa w rysowanie tzw. szlaczków to dobry start w rozbujaniu przygody z pracami, które wymagają dopieszczenia, dopracowania i do których nie pasuje białe tło kartki. 

Zbierz liście o ciekawych kształtach. Niech ich wielkość nie przekracza wielkości kartki na której będziesz pracować. Możesz wybrać małe listki i użyć małych kwadratowych kartek, a potem nakleić kwadraty w niewielkich odstępach na kolorowy karton (moja ekipa wybrała czerń).  

Ułóż liście na kartce i odrysuj kontur. 

Następnie wypełnij kontur dowolnymi szlaczkami. Na starcie możesz podejrzeć linie, które znajdują na na liściu. Potem możesz odkopać wspomnienia z pierwszych lat podstawówki, pętelki, kółka z kropką w środku. 

Zmieniaj i miksuj kolory. Nie ograniczaj się tylko do kolorów jesieni. 

Wieczorem, kiedy za oknem zapanuje zmrok, przyjrzyj się swoim kolorowym odlecianym liściom i spróbuj sobie wyobrazić, że dokładnie takie spadają teraz z drzew na ziemię. 


Twoja Helen 

#plastyka #liście #liscie #zabawyrysunkowe #prostaplastyka #szlaczki #kolory #koloryjesieni #cwiczenierysunkowe #cwiczeniarysunkowe

Komentarze